Wprowadź do domu styl i elegancję dzięki Eichholtz: ponadczasowa forma przedmiotów tej marki kreuje elegancką estetykę ekskluzywnych wnętrz - Artykuł
Znajdź nas na

Tworzymy społeczność rodziców

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Wprowadź do domu styl i elegancję dzięki Eichholtz: ponadczasowa forma przedmiotów tej marki kreuje elegancką estetykę ekskluzywnych wnętrz

Wprowadź do domu styl i elegancję dzięki Eichholtz: ponadczasowa forma przedmiotów tej marki kreuje elegancką estetykę ekskluzywnych wnętrz

Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu

Marka Eichholtz śmiało przekonuje, że mniej nie zawsze znaczy lepiej. Jej projekty charakteryzują się bogatą, aczkolwiek nieprzeładowaną formą, kolorystyką obcą minimalistom oraz subtelnym nawiązaniem do stylistyki azjatyckiej i afrykańskiej. Na jej bazie powstały meble i dodatki inne niż wszystkie, sprawiające, że zwykłe wnętrze nabiera niepowtarzalnego blasku.

Eichholtz – stylowe meble dla koneserów

Co sprawia, że wnętrze ma styl i klasę? Dobrze dobrane kolory ścianmebli i dodatków, to początek drogi. Jeśli chcesz, by twój salon zachwycał niepowtarzalnym blaskiem, przywodził na myśl wnętrza luksusoweelitarne, a jednocześnie wygodne i przytulne, koniecznie musisz poznać meble marki Eichholtz. Zaprojektowano je w stylu nawiązującym do lat dwudziestych ubiegłego wieku, miękkie kształty w połączeniu z pikowanymi obiciami zapraszają do zanurzenia się w fotelu czy sofie. Subtelny powiew nowoczesności sprawia, że meble nie wyglądają staro, wręcz przeciwnie. Stoją w jednym rzędzie z najnowszymi projektami uznanym światowych guru meblowych.


Nawiązanie do motywów afrykańskich i azjatyckich, bardzo charakterystyczne dla marki Eichholtz, to przede wszystkim drobne, pozornie nieistotne zdobienia oraz głębokie kolory szafiru i szmaragdu, które bardzo dobrze odnajdują się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznego glamour. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Z wizytą w bielskim showroomie: Przegląd ekspozycji mebli i akcesoriów marki Eichholtz.

Eichholtz – lampy inne niż wszystkie

Projektanci lamp marki Eichholtz nie ograniczają się do zamykania światła w prostych formach. Bogato czerpią ze stylistyki Dalekiego Wschodu, tworząc lampy stojące i wiszące, które urzekają oryginalnymi kształtami i nietuzinkowymi formami. W połączeniu z niebanalną kolorystyką powstają lampy naprawdę wyjątkowe, które zachwycają nie tylko wówczas, gdy są włączone. Ich dekoracyjne kształty pozwalają być ozdobą każdego wnętrza, nie tylko tych stawiających na komfort i przepych, czyli wnętrz w stylu glamourfrancuskim czy New York. W ofercie marki Eichholtz bez trudu uda się znaleźć lampę, która wpasuje się w minimalistyczny styl skandynawski lub surowy styl industrialny. Nie zabraknie też lamp nawiązujących do artystycznego nieładu, charakterystycznej cechy stylu boho.

Lamy Eichholtz dzięki unikalnej estetyce i oryginalnemu wzornictwu są wizytówką ekskluzywnego stylu. Znawcy tematu rozpoznają je na przysłowiowy „pierwszy rzut oka”.


Eichholtz – dekoracje naścienne

O ostatecznym kształcie wystroju wnętrza decydują pozornie nieistotne dodatki. Nieduże lustra i naścienne grafiki wydają się niczym przy wykwintnych meblach, rozświetlających lampach, okazałych aranżacjach okien. Jednak te wydawałoby się nieważne drobiazgi, zazwyczaj wybierane jako ostatnie, są tą przysłowiową „kropką nad i”. To one decydują, czy wnętrze zyska stylowy, czy też kiczowaty wygląd. Właśnie dlatego projektanci marki Eichholtz nie zaniedbali tego jakże ważnego szczegółu. Fantazyjnie zaprojektowane lustra podkreślają elegancki charakter wnętrz, delikatnie rozpraszają i zwielokrotniają światło, powielają dekoracyjne dodatki. Takie lustra wiesza się raczej dla ozdoby niż z powodów czysto praktycznych. Stąd ich miejsce może być wybrane dowolnie.

Grafiki naścienne to alternatywna propozycja dla tradycyjnego malarstwa oprawionego w grube ramy. Dobry wybór dla osób ceniących sobie klasyczne dekoracje w nowoczesnej formie. Uwagę zwraca duża rozpiętość tematyczna, od grafik typowo abstrakcyjnych, poprzez motywy florystyczne i faunistyczne, aż do architektury i portretów gwiazd światowego kina.