Opublikowany przez:
transpec
2016-02-04 12:56:00
Najlepiej by było je posegregować według czytelnych kategorii, np. ubrania, obuwie, książki, tekstylia czy zastawa stołowa i szkło. Należy je odpowiednio popakować, aby w czasie transportu nie uległy zniszczeniu. Jak tego dokonać?
Przygotowanie kartonów i akcesoriów do pakowania
W sklepach z asortymentem budowlano-remontowym bez trudu znajdziemy niezbędne do przeprowadzki akcesoria - papier do pakowania, sznurek, folię bąbelkową, kartony z tektury oraz taśmę klejącą wraz z nożyczkami. Dzięki takim przedmiotom szybko będziemy mogli przystąpić do pakowania. Przydadzą się dodatkowo mocne, wiązane worki - choćby takie na śmieci, folia typu strech oraz walizki i torby podróżne.
Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na jednorazowy zakup kartonów do przeprowadzki, możemy wykorzystać kartony uzyskane ze sklepów i marketów. Każdego dnia na zapleczach takich punktów handlowych wyrzuca się sterty kartonów. Wystarczy o nie poprosić, a otrzymamy je za darmo. Aby mieć pewność, że wytrzymają wagę przedmiotów, jakie chcemy w nich transportować do nowego mieszkania czy domu, na dnie możemy umieścić dodatkową tekturę i od spodu skleić dwukrotnie karton taśmą klejącą.
Nie trzeba również inwestować koniecznie w folię bąbelkową, ponieważ rzeczy, które łatwo mogą się potłuc lub zepsuć, można owinąć w zużyte gazety, albo we własne ubrania, koce, pościel i ściereczki.
Ciekawostka
Dobrym pomysłem dla bezpiecznego przetransportowania szklanych, delikatnych rzeczy, jest umieszczenie ich w woreczkach plastikowych, które nadmuchamy i zawiążemy. Następnie należy je włożyć do kartonu, który dodatkowo można wypełnić ścinkami gazet lub pokruszonym styropianem.
Metodyczne pakowanie
Najlepiej pakować się w zaplanowany uprzednio sposób. W pierwszej kolejności w pudłach i torbach powinny znaleźć się rzeczy pierwszej potrzeby - sztućce, talerze, miski, kubki, ubrania, kosmetyki czy chemia gospodarcza. W dalszej kolejności można pakować odświętną zastawę stołową, szklane i porcelanowe bibeloty czy foremki na ciasta. Każdy karton, który zapakujemy, powinien być dobrze opisany i oznaczony, jeśli należy się z nim obchodzić szczególnie ostrożnie. Można również napisać na kartonach albo umieścić na torbach kolorowe karteczki, do jakiego pomieszczenia - salon, kuchnia, łazienka, piwnica, strych czy pokój dziecka, przeznaczone są rzeczy, jakie zostały w nich umieszczone.
Wyjątkowo ciężkie przedmioty, takie jak książki, należy pakować w mniejsze kartony, ponieważ łatwiej będzie je przenieść do samochodu lub z samochodu do nowego mieszkania. Istnieje przy tym mniejsze ryzyko, że karton pęknie, a książki wylądują na klatce schodowej czy na ulicy.
Transport sprzętów RTV i AGD oraz mebli
Przy przeprowadzce w wielu przypadkach należy przenieść większe sprzęty i meble lub inne elementy wyposażenia wnętrz. Do tego celu należy zapewnić sobie odpowiedni transport - dużą ciężarówkę lub samochód z przyczepą lub skorzystać z oferty fachowej firmy przeprowadzkowej (np. Transpec Przeprowadzki). Pamiętajmy, aby lodówki i zamrażarki przewozić w pozycji pionowej, aby nie uległy nieodwracalnym uszkodzeniom. Telewizory i inne sprzęty RTV lub komputerowe, najlepiej spakować w pudła wyposażone w styropian i dodatkowo je opisać, aby osoby przenoszące je do nowego mieszkania uważały przy wnoszeniu ich przez drzwi.
Meble, jeśli tylko można, warto rozkręcić na mniejsze elementy, które łatwiej będzie wynieść z dotychczasowego mieszkania i włożyć do samochodu. Nawet jeśli zabrałoby to więcej czasu, warto wykonać taką pracę. Istnieje wówczas mniejsze ryzyko uszkodzenia mebla, co naraziłoby nas na poważną stratę. Meble zabezpieczymy przed zarysowaniem i uszkodzeniem mechanicznym, jeśli w całości owiniemy je folią typu strech. To najszybszy i zarazem najtańszy sposób. Podniszczone sofy i fotele w ogóle lepiej nie przewozić do nowego mieszkania. Przeprowadzka to najlepsza okazja na to, aby zrealizować ostrą selekcję posiadanych rzeczy i pozbycie się tych, które nie nadają się do dalszego użytku.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.