Artykuł promocyjny
Opublikowany przez:
Redakcja Familie
Redakcja
2022-12-19 09:10:11
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Zdecydowana większość wesel to przyjęcia, na których pojawia się alkohol. I choć zachodzą w tym obszarze zmiany, choćby takie, że pojawia się otwartość na lżejsze trunki, to nadal trudno sobie wyobrazić wesele bez wódki.
Alkohol na wesele można zapewnić samodzielnie lub przenieść ten obowiązek na organizatora. Zamówienie alkoholu u organizatora wiąże się zazwyczaj ze sporo wyższym kosztem, ale za to Parze Młodej odpada jeden obowiązek. Wstawienie własnego alkoholu jest tańsze, zwłaszcza jeśli kupimy go po okazyjnej cenie, choć zazwyczaj wiąże się z koniecznością zapłacenia w sali tzw. korkowego. Zaskoczeniem dla Pary Młodej może być, że niektórzy właściciele wynajętej sali na wesele nie pobierają opłaty korkowego. Tak jest np. w Akademii GoCook, która organizuje wesela od małych (od kilkunastu gości) po bardzo duże (do kilkuset gości). Organizator nie tylko nie pobiera tzw. korkowego, ale zapewnia także miejsce w lodówce do schłodzenia alkoholi.
Na weselach nadal króluje wódka. Pary Młode dbają o to, aby była to wódka dobrej jakości, nigdy nie powinien być to najtańszy alkohol. Na weselach podaje się także szampana (w Akademii GoCook nie ma dodatkowej opłaty za powitalną lampkę prosseco), wina i inne alkohole. Coraz bardziej popularne jest podawanie piw – zwłaszcza tych krawtowych oraz whisky. Alkohole inne niż wódka czy wino stoją zazwyczaj nie na stołach głównych, przy których siedzą goście, ale na stołach tematycznych.
Na weselach sprawdzają się także bary serwujące drinki – mogą być zarówno drinki alkoholowe, jak i te bezalkoholowe. W https://gocook.pl goście mogę nie tylko degustować drinki, ale także podziwiać pokazy barmańskie, które są dodatkową atrakcją na przyjęciu.
Standardowy przelicznik zakłada, że należy zakupić 0,5 l. wódki na każdego dorosłego gościa. Jeśli wiecie, że wasi goście nie przepadają za mocnymi trunkami, możecie zmniejszyć tę ilość i zastosować przelicznik 0,7 l. wódki na każdą parę.
Jeśli chodzi o wino, w kwestii ilości wiele zależy od preferencji weselników. Standardowo zaleca się 1 butelkę wina na 5 osób, ale jeśli wiecie, że miłośników wina będzie sporo, warto kupić 1 butelkę na 2 osoby. Wino zdecydowanie lepiej kupować w sali niż poza nią, po pierwsze organizator dopasuje wino do dań, po drugie uniknięcie zbyt dużej ilości odkorkowanych butelek.
Piwa, whisky i inne alkohole nie mają na weselach zbyt wielu zwolenników, służą raczej do degustacji. Wystarczy kilka butelek whisky. Piwo nie jest drogim trunkiem, warto kupić go większą ilość, decydując się na różne rodzaje, tak aby dać gościom możliwość degustowania różnych smaków.
Alkoholu lepiej kupić za dużo, niż za mało. Po pierwsze brak alkoholu bardzo źle świadczy o Parze Młodej, a po drugie alkohol zakupiony w nadwyżce nie zmarnuje się. Ma długą datę ważności, może więc czekać na kolejne okazje.
Pamiętajcie także o tym, żeby doliczyć kilka butelek, które rozdacie gościom (np. tym, którzy na weselu nie pili alkoholu), wręczycie w ramach nagrody w konkursach lub podarujecie tym, którzy zorganizują dla Was weselną bramę.
Alkohol na wesele możecie kupić w sali weselnej, w sklepach z alkoholem, hurtowniach lub hipermarketach. Ponieważ można go kupić z wyprzedzeniem, warto rozejrzeć się za korzystną ofertą. Przed zakupem alkoholu warto porozmawiać ze sprzedawcą czy w razie, gdy okaże się, że kupiliście go za dużo, będziecie mogli zwrócić nadwyżki.
Tekst sponsorowany: Akademia GoCook w Warszawie - https://gocook.pl
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.