Cukier będzie kosztował 7 zł!!!! - Forum
Znajdź nas na

Tworzymy społeczność rodziców

Wątek

Cukier będzie kosztował 7 zł!!!!

189odp.
Strona 2 z 10
Odsłon wątku: 14964
Użytkownik usunięty
    • Zgłoś naruszenie zasad
    28 lutego 2011, 11:11 | ID: 432892
    Cukier będzie po 7zł

     

    Tydzień temu sięgnął 4 złotych. Dziś w niektórych małych
    sklepach w Łodzi przekracza już 5 złotych. A to dopiero początek "słodkiej"
    drożyzny, bo ceny cukru na światowych rynkach jak oszalałe szybują w górę i
    końca podwyżek nie widać.

     















     


     

     


    Cukru na rynku zaczyna brakować, dlatego jego ceny
    tak gwałtownie rosną
    – alarmuje w rozmowie z Faktem były minister
    rolnictwa, Wojciech Mojzesowicz.

     

    Jeśli spełnią się czarne prognozy, za kilka miesięcy za kilogram
    cukru możemy zapłacić nawet 7 złotych
    !

    Avatar użytkownika czerwona panienka
    • Zarejestrowany: 31.01.2010, 09:26
    • Posty: 21500
    21
    • Zgłoś naruszenie zasad
    28 lutego 2011, 13:24 | ID: 433152
    Mama Tymka (2011-02-28 14:22:38)

    Nie wyobrażam sobie teściów po takiej podwyżce... u Nich rocznie idzie około 300 kg cukru. Tak to jest jak się ma pasiekę.

    Miód to będzie teraz rarytas. O dżemach już nie wspomnę

    Użytkownik usunięty
      22
      • Zgłoś naruszenie zasad
      28 lutego 2011, 13:25 | ID: 433154
      czerwona panienka (2011-02-28 14:24:52)
      Mama Tymka (2011-02-28 14:22:38)

      Nie wyobrażam sobie teściów po takiej podwyżce... u Nich rocznie idzie około 300 kg cukru. Tak to jest jak się ma pasiekę.

      Miód to będzie teraz rarytas. O dżemach już nie wspomnę

      Nawet domowy dżem wyjdzie bardzo drogo:(

      Avatar użytkownika czerwona panienka
      • Zarejestrowany: 31.01.2010, 09:26
      • Posty: 21500
      23
      • Zgłoś naruszenie zasad
      28 lutego 2011, 13:28 | ID: 433161
      annas82 (2011-02-28 14:25:44)
      czerwona panienka (2011-02-28 14:24:52)
      Mama Tymka (2011-02-28 14:22:38)

      Nie wyobrażam sobie teściów po takiej podwyżce... u Nich rocznie idzie około 300 kg cukru. Tak to jest jak się ma pasiekę.

      Miód to będzie teraz rarytas. O dżemach już nie wspomnę

      Nawet domowy dżem wyjdzie bardzo drogo:(

      Dokładnie :(

      Użytkownik usunięty
        24
        • Zgłoś naruszenie zasad
        28 lutego 2011, 13:38 | ID: 433173
        czerwona panienka (2011-02-28 14:24:52)
        Mama Tymka (2011-02-28 14:22:38)

        Nie wyobrażam sobie teściów po takiej podwyżce... u Nich rocznie idzie około 300 kg cukru. Tak to jest jak się ma pasiekę.

        Miód to będzie teraz rarytas. O dżemach już nie wspomnę

        No właśnie wczoraj o tym rozmawialiśmy z Małżonkiem - nie wyobrażam sobie by cena miodu pozostała taka sama. Bez podwyżki minimum 50% się nie obejdzie.

        Nawet prawdziwy mód bez dodatków pochałania w pasiece ogrom cukru. Bo jak się pszczołom zabierze to co przynoszą do ula to trzeba im coś na zimę dać.

        Avatar użytkownika czerwona panienka
        • Zarejestrowany: 31.01.2010, 09:26
        • Posty: 21500
        25
        • Zgłoś naruszenie zasad
        28 lutego 2011, 13:42 | ID: 433180

        Dokładnie Kasia. Przez jeden produkt jakim jest cukier ile rzeczy podrożeje szok

        Użytkownik usunięty
          26
          • Zgłoś naruszenie zasad
          28 lutego 2011, 13:47 | ID: 433187

          No... cukier, miód, dżemy i tego typu przetwory, słodycze... ale również napoje i alkohol.

          Użytkownik usunięty
            27
            • Zgłoś naruszenie zasad
            28 lutego 2011, 13:50 | ID: 433190
            Mama Tymka (2011-02-28 14:47:07)

            No... cukier, miód, dżemy i tego typu przetwory, słodycze... ale również napoje i alkohol.

            To mnie akurat nie martwi...

            Avatar użytkownika oliwka
            oliwkaPoziom:
            • Zarejestrowany: 18.04.2008, 22:57
            • Posty: 161880
            28
            • Zgłoś naruszenie zasad
            28 lutego 2011, 13:51 | ID: 433194
            annas82 (2011-02-28 14:25:44)
            czerwona panienka (2011-02-28 14:24:52)
            Mama Tymka (2011-02-28 14:22:38)

            Nie wyobrażam sobie teściów po takiej podwyżce... u Nich rocznie idzie około 300 kg cukru. Tak to jest jak się ma pasiekę.

            Miód to będzie teraz rarytas. O dżemach już nie wspomnę

            Nawet domowy dżem wyjdzie bardzo drogo:(

            ... i winko też...

            Użytkownik usunięty
              29
              • Zgłoś naruszenie zasad
              28 lutego 2011, 13:54 | ID: 433197
              annas82 (2011-02-28 14:50:23)
              Mama Tymka (2011-02-28 14:47:07)

              No... cukier, miód, dżemy i tego typu przetwory, słodycze... ale również napoje i alkohol.

              To mnie akurat nie martwi...

              No ja też nie załamuję rąk... ale parę razy do roku zdarza się, że trzeba coś alkoholowego kupić. No i wtedy dotknie to nas po kieszonce :)

              Avatar użytkownika Isabelle
              IsabellePoziom:
              • Zarejestrowany: 03.07.2009, 17:42
              • Posty: 21159
              30
              • Zgłoś naruszenie zasad
              28 lutego 2011, 13:57 | ID: 433207

              I moje martini

              Avatar użytkownika Melisa
              MelisaPoziom:
              • Zarejestrowany: 07.08.2010, 20:41
              • Posty: 8231
              31
              • Zgłoś naruszenie zasad
              28 lutego 2011, 13:57 | ID: 433208

               nie będzie mnie stac na słodycze...?!!!  

              Avatar użytkownika Wxxx
              WxxxPoziom:
              • Zarejestrowany: 17.12.2009, 20:50
              • Posty: 9899
              32
              • Zgłoś naruszenie zasad
              28 lutego 2011, 14:50 | ID: 433285

              Myślicie, że to prawda?! Kurcze, żeby płace tak chciały rosnąć! Mój Mąż zarabia 500 zł mniej niż kilka lat temu...

              Avatar użytkownika Motylek10
              Motylek10Poziom:
              • Zarejestrowany: 01.03.2010, 14:19
              • Posty: 670
              33
              • Zgłoś naruszenie zasad
              28 lutego 2011, 15:36 | ID: 433328

              U mnie na wsi cukier obecnie kosztuje 1kg - 4.65 zł 

              Ostatnio edytowany: 28.02.2011, 15:36, przez: Motylek10
              Avatar użytkownika halszka
              halszkaPoziom:
              • Zarejestrowany: 04.11.2010, 08:18
              • Posty: 2629
              34
              • Zgłoś naruszenie zasad
              28 lutego 2011, 17:20 | ID: 433411

              U mnie w rodzinie kilo starcza na trzy dni.Wszyscy słodzimy kawe i herbate ,no i dodatkowo przychodzą goscie i kurcze ...każdy słodzi!!!

              Avatar użytkownika dziecinka
              dziecinkaPoziom:
              • Zarejestrowany: 07.05.2008, 09:21
              • Posty: 26147
              35
              • Zgłoś naruszenie zasad
              28 lutego 2011, 17:50 | ID: 433438
              Melisa (2011-02-28 14:57:55)

               nie będzie mnie stac na słodycze...?!!!  

              nie wyobrażam sobie tego.

              Użytkownik usunięty
                36
                • Zgłoś naruszenie zasad
                28 lutego 2011, 18:29 | ID: 433501

                4.30 daliśmy w centrum handlowym. Dobrze, że w sumie u nas w domu tylko ja używam (i to tylko raz dziennie - rano kawę słodzę. A herbaty nie pijam).

                Avatar użytkownika anetaab
                anetaabPoziom:
                • Zarejestrowany: 20.02.2011, 19:09
                • Posty: 13427
                37
                • Zgłoś naruszenie zasad
                28 lutego 2011, 18:33 | ID: 433507

                masakra jakaś...wszystko drożeje, tylko w portfelach nie rośnie o dziwo

                Użytkownik usunięty
                  38
                  • Zgłoś naruszenie zasad
                  28 lutego 2011, 18:45 | ID: 433527

                  aż zapytałam w sklepie dzisiaj ile soztuje u nas cukier i wiem już że za 1 kg trzeba zapłacić 3,65zł. A jeszcze niedawno widzialam w kauflandzie po 2,2zł za kg

                  Użytkownik usunięty
                    39
                    • Zgłoś naruszenie zasad
                    28 lutego 2011, 19:45 | ID: 433656

                    Ja niczego nie słodzę :))

                    moje słodkości to igraszki :PPP

                    wytarczają w zupełności :)

                    na serio nie słodzę ani kawy ani herbaty.

                    Użytkownik usunięty
                      40
                      • Zgłoś naruszenie zasad
                      28 lutego 2011, 20:17 | ID: 433708

                      U nas już poszło o krok dalej. Ja i dzieci słodzimy o połowę mniej na początek. No dzieciaki trochę się burzyły, ale tylko jeden dzień. Ja też dałam radę, ale różnica jest niestety.