![]() |
blad-przy-porodzieKategorie: Rodzicielstwo, Ciąża, Ślub i związek Liczba wpisów: 2, liczba wizyt: 3210 |
Nadesłane przez: malpractice
dnia 15-01-2022 17:30
Prawnik medyczny
Prawnik medyczny to inaczej prawnik, który spcecjalizuje się w prawie medycznym i reprezentuje poszkodowanych pacjentów na skutek błędów medycznych i zaniedbań lekarskich.
Jeżeli podejrzewasz błąd medyczny i chcesz walczyć o sprawiedliwość, zadośćuczynienie odszkodowanie i rentę od szpitala lub lekarza to koniecznie musisz skorzystać z pomocy specjalisty. takim specliastą jest włąnie prawnik medyczny lub inaczej prawnik do spraw błędów medycznych.
Prawnik medyczny zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie adekwatne do Twojej sytuacji, a wierz mi opcji jest sporo, samodzilna walka o odszkodowanie za błąd medyczny skazana jest bardzo często na porażkę, dlatego poświęć trochę czasu, aby wybrać właściewgo partnera tj. sprawdzonego i doświadczonego prawnika medycznego.
Pomoże Ci w wyborze skutecznej startegii procesowej, doświadczony prawnik medyczny zaagnażuje odpowiednie instytucje, które pomogą w udowodnieniu błędu lekarskiego. Ustali jaka ścieżka postępowania będzie najskuteczniejsza w Twoim przypadku, sporządzi odpowiednie pisma, wnioski, wezwania lub pozew i skieruje sprawę na odpowiednie tory, aby mieć pewność, że to zaawocuje uzyskaniem stosownej rekompensaty za bół i cierpienie, jakiego doznałeś na skutek błędu medycznego.
Klasyfikacja błędów medycznych
W literaturze można spotkać się z różnymi propozycjami klasyfikacji błędów medycznych. Najbardziej uniwersalny podział błędów w sztuce medycznej na cztery kategorie, wyodrębniając:
Adwokat do spraw błędów medycznych - błędy lekarskie pomoc prawna zadzwoń 536 007 001
Nadesłane przez: malpractice
dnia 23-04-2021 19:38
Błędy związane z prowadzeniem ciąży, porodem oraz opieką okołoporodową zdarzają się często. Należy podkreślić, że specyfiką tego typu spraw jest to, iż dotycząc ona życia i zdrowia nie tylko pacjentki – matki, ale i dziecka.
Oczywiście nie każdy błąd medyczny będzie następstwem postępowania lekarza, bowiem może on wynikać z działania innych osób, tj. pielęgniarek, położnych, diagnostów. Jednak najczęściej mamy do czynienia z błędem w sztuce lekarskiej.
Współcześnie wciąż aktualny jest pogląd Sądu Najwyższego, zgodnie z którym: „Błędem w sztuce lekarskiej jest czynność (zaniechanie) lekarza w zakresie diagnozy i terapii, niezgodna z nauką medycyny w zakresie dla lekarza dostępnym.” Mówiąc inaczej, pod określeniem błąd w sztuce lekarskiej kryje się naruszenie obowiązujących lekarza reguł postępowania, wypracowanych na gruncie nauki i praktyki medycznej.
Podobnie należy interpretować błąd medyczny – jest to naruszenie obowiązujących zasad postępowania przez pielęgniarkę, położoną, diagnostę lub innego pracownika medycznego.
Udowodnienie winy szpitalowi czy lekarzowi prowadzącemu ciążę to podstawa uzyskania świadczeń odszkodowawczych. Jeżeli Twoje dziecko otrzymało niską punktację w skali Apgar i doszło do niedotlenienia, sprawdź czy nie doszło do błędu przy porodzie.