![]() |
Pasje PapyKategorie: Zainteresowania Liczba wpisów: 1, liczba wizyt: 1474 |
Nadesłane przez: PapaSmerf
dnia 09-03-2021 12:49
Rynek gier planszowych z roku na rok ewoluuje. Szerokie grono fanów tego typu rozrywki łączy się w social mediach, gromadzi się w knajpach czy domach, oddając się wielogodzinnym maratonom planszówkowym. Długa lista gier do wyboru sprawia, że coś dla siebie znajdą nie tylko nastolatkowie, ale również osoby starsze czy dzieci. Czy da się jednak połączyć całą rodzinę, zasiąść razem do stołu i wybrać grę, która przypadnie do gustu każdej grupie wiekowej? Oczywiście!
Uno – najpopularniejsza gra karciana na świecie?
Podczas gdy dorośli spędzają czas przy takich rozrywkach jak sloty online, a dzieci nie chcą oderwać wzroku od gier komputerowych, połączyć ich może prosta gra – Uno. „Karcianka” znajduje się na rynku już ponad 40 lat, jednak nadal budzi ogromne emocje. Co zagwarantowało Uno taki sukces? Przede wszystkim proste zasady i dynamiczna rozgrywka. Zadaniem graczy jest dopasowanie kolorów i/lub cyfr, w celu pozbycia się wszystkich kart na ręce. Pomóc w tym może nie tylko szczęście, ale również komplet kart specjalnych, takich jak zmiana kolejności rozgrywki, zablokowanie gracza czy powiększenie jego kolekcji barwnych kartoników na ręce.
Najlepsza gra o kotach – szturmem na listę bestsellerów
Najlepsza gra o kotach to zupełne przeciwieństwo Uno – na rynku znajduje się od niedawna, a jej celem jest budowanie talii kart, a nie pozbywanie się jej. Propozycja od wydawnictwa FoxGames traktuje o życiu kotów i ich opiekunów. Zadaniem graczy jest odpowiednie zajęcie się pupilami przy pomocy kart, a nie wywiązywanie się z obowiązków, karane jest punktami minusowymi. Proste zasady i uroczą oprawę graficzną docenią nie tylko najmłodsi!
Jeśli cała rodzina będzie spragniona większej dozy emocji, może pokusić się o dodatek Pudełko Łakoci. W nim znajduje się nowa talia kart przedmiotów i pudełek, a także żetony łakoci i wspólnych celów. Dodatkowo autorzy pokusili się o dodanie zupełnie nowych kotków, rozszerzając tym samym liczbę możliwych graczy do sześciu osób.
Klasyczne gry planszowe w karcianym wydaniu
Przeniesienie kilkudziesięciominutowych rozgrywek z popularnych gier planszowych do świata kart i dynamicznych rozdań nie jest łatwe. Hasbro stanęło jednak na wysokości zadania i dwie ze swoich kultowych produkcji przeniosło na zupełnie inny poziom.
Zgadnij kto to? nie trzeba przedstawiać nikomu. Detektywistyczna gra, której celem jest odgadnięcie, jakiego bohatera wybrał przeciwnik przyciągnęła miliony graczy. By wygrać, trzeba nieco sprytu, a także zmysłu detektywa. Choć „karcianka” przeznaczona jest jedynie dla dwóch osób, nic nie stoi na przeszkodzie by urozmaicić nieco zabawę i stworzyć swojego rodzaju rodzinne mistrzostwa, gdzie wyłoniony zostanie najlepszy z graczy.
Kolejną kultową pozycją przeniesioną w świat dynamicznych rozdań i kolorowych kartoników jest Monopoly. Wariant Deal to skrócona do granic możliwości alternatywa pełnoprawnego wydania. Zabawa dla maksymalnie pięciu graczy polega na kolekcjonowaniu Kart Własności, a także wykorzystywania Kart Akcji, w celu uprzykrzania życia przeciwnikom.
Wirus! - zostań lekarzem w kilka chwil
Ciekawa i kolorowa propozycja od MUDUKO to przede wszystkim niezła nauka strategii dla najmłodszych. Szpital w Leśnej Dziurze został opanowany przez groźnego wirusa, a zadaniem graczy będzie zmuszenie go do odwrotu. Najpierw trzeba jednak zbudować ludzkie ciało i bronić je przed zainfekowaniem. To jednak nie koniec! Współgracze mogą bowiem zniszczyć cały dorobek naukowy lub wykraść skolekcjonowane organy. Każdy musi zatem na medycznym polu walki troszczyć się tylko i wyłącznie o siebie. Do zabawy w Wirus! może zasiąść nawet sześciu graczy, warto jednak, by każdy z nich skończył ósmy rok życia.