Mamusie na kwiecień i maj 2014 :) Są tutaj? - Forum

Home

465 odp.   Strona 12 z 24   Odsłon wątku: 59032

Wątek: Mamusie na kwiecień i maj 2014 :) Są tutaj?

Zaloguj się!
Katthy (offline), 14-08-2013 10:52

Czy są na forum mamusie na kwiecień-maj 2014?  U mnie wszystko wskazuje na to, że zostanę drugi raz mamą :)

Mama Aleksandry (offline), 08-02-2014 22:35 221
Odp. na: #219

Co do rozmiaru ubranek to chyba skłaniam się w kierunku rozmiaru 62.

Jeśli chodzi o płeć maluszka to oczywiście jesteśmy bardzo ciekawi, ale chęc niespodzianki zwycięża :)

Nie mamy presji że koniecznie musi być teraz chłopiec to bardziej rodzina nam wmawia że fajnie jakby teraz był chłopczyk (moi rodzice mają 6 wnuczek i jednego wnuka) Ja nie mam żadnych przeczuć co do płci.

Czy któraś z mam boryka się z żylakami nóg? Ja odziedziczyłam tę skłonność po mamie i wyszły mi one w ciąży. Niestety są w takim stanie że po skończeniu karmienia malucha muszę się udać na zabieg wyjęcia żył z łydki. Do tego czasu muszę na tej nodze nosić specjalną podkolanówkę uciskającą. We wiosnę i w lato będzie masakra bo ona nie przepuszcza powietrza i chyba się w niej ugotuję. Nie wspominam już o wyglądzie nogi, lekarz uprzedził mnie że już nigdy nie będzie wyglądała tak jak przed ciążą :(

patrycja r-p (offline), 10-02-2014 07:50 222

Witaj Dorota, mamy nadzieję, że będziesz częściej do Nas zaglądać. (W ogóle zauważyłam, że jesteś z moich okolic i ja też rodziłam na Zaspie. I mamy ten sam termin porodu{#lang_emotions_wink} )

Na szczęście żylaki mnie ominęły, chociaż też obawialam się, że odziedziczę je po mamie, ale jak na razie spokój. Nie zazdroszczę Mamo Aleksandry noszenia tych podkolanówek, a latem to już w ogóle.
Wczoraj tylko przez pół dnia miałam jakiś taki dziwny ból w nodze i nasilał się jak stałam - pewnie Maluszek na jakiś nerw mi uciskał. 

Marta Gruda (offline), 10-02-2014 09:17 223

Ja kupiłam trochę półśpiochów i myślę, że body i półśpiochy i przejdzie :D a w razie co dokupię jeszcze :)

himi (offline), 13-02-2014 10:41 224

Ja mam trochę po córci :) ale do szpitala kupiłam nowe :) w tym miesiącu dokupię wszystko do torby szpitalnej i bedziemy czekać :)

Ostatnio jak chodzę to dokuczają mi kłucia w dole brzucha. Jest to tak bolesne , że muszę stać i poczekać jak przejdzie...

Dorota N-K (offline), 13-02-2014 22:56 225

Patrycja r-p  Dziękuję za Powitanie, no jest spora szansa, że spotkamy się na Oddziale na Zaspie ;-)

Co do ciuszków to mam sporo po Synku,  zarówno w rozmiarze 56 jak i 62. Przygotuję trochę takich i takich.
Nie ukrywam, że świetmym miejscem zaopatrywania się w ciuszki są wszelkie SecoundHandy.  Nie dość że body, śpiochy itp są w idealnym stanie to dużo lepszej jakości niż "polskie" o cenie już nie wspomnę.
Przy Synku największy problem miałam  z czapeczkami, bo jedne za  małe inne za duże, w rezultacie wogóle
nie zakładałam bo drażniły dziecko, przeważnie bluzy z kapturem, co w połączeniu z dobrze zabudowanym fotelikiem. nosidełkiem sprawdzało się idealnie.

Katthy (offline), 18-02-2014 11:21 226

Czy Wasze maluszki też są takie aktywne? Raju, Konradek był bardzo spokojnym dzieckiem... a teraz drugi mały jakby mógł to by nie rozsadził od środka ;) Boksuje jak kangur, haha. Ostatnio w nocy tak się kręcił, że rano jak wstałam to bolały mnie wszystkie miesnie brzucha... jakbym z jakiegos treningu wrocila :)

himi (offline), 18-02-2014 11:33 227
Oj tak, u mnie synek też nasuwa... ale zależy od dnia. Wczoraj była masakra. Wydaje mi się ze już się przekrecil bo moje żebra są okropnie atakowane. która z nas ma pierwsza termin ? bo ja mam na 20 kwietnia :-)
patrycja r-p (offline), 18-02-2014 15:16 228

Oj, mój synuś też szaleje w brzuszku, Konrad był spokojniejszy. Mam nadzieje, że po porodzie będzierównie spokojny jak konrad. Chociaż teraz Konrad jest strasznie absorbujący. A ja ostatnio nie mam siły na nic, jestem ciąglę zmęczona i chodzę, bo muszę{#lang_emotions_undecided} 

Himi to na same Święta prezencik będziecie mieli. Ja mam termin na 3 maj. 

Katthy (offline), 19-02-2014 10:30 229

U mnie mauch juz sie ulozyl glowka w dol.... stad taki bol zeber.... kopie teraz po zebrach.... na poczatku marca mam wizyte u gina- zobaczymy wtedy czy cos sie zmienilo w tej kwestii... ale po bolu raczej moge stwierdzic, ze nie, haha.

Ja mam termin na 15-16 kwietnia...

Dziewczyny, mam pytanie.... co to sa te rajstopy uciskowe na zylaki? Jak one wygladaja i gdzie moge je kupic- w aptece np.? U mnie pojawily sie zylki niebieskie na nogach i pod palcami zaczynam wyczuwac nierownosci.... boje sie, ze to poczatki zylakow... w pierwszej ciazy jakos mnie ominely, ale teraz widze, ze mi chyba juz nie przepuszcza {#lang_emotions_cry} Poza tym, nie czarujmy sie... moge miec tez sklonnosc po mamie, ona tez miala w ciazy i po ciazy.... macie tez jakies rady na poczatkujace zylaki?

himi (offline), 19-02-2014 13:45 230

Patrycja ja mam nadzieję , że na świeta to my już będziemy w domu. I tak pewnie położą mnie szybciej 2 tyg przez cukrzycę ciążową... Wiec porządki świąteczny tym razem mnie ominął :P

Katthy takie rajstopy to powinnaś dostać w aptece albo w takich sklepach medycznych. Niestety na temat żylaków nie pomogę bo omineły mnie przy córce i teraz na razie też nie narzekam na nie.

Mama Aleksandry (offline), 19-02-2014 17:38 231

Katthy ja noszę podkolanówkę uciskową 1 stopnia, ale miałam ją dobraną przez lekarza po badaniu usg żył. Popytaj w aptece a najlepiej w sklepie medycznym, może tam Ci doradzą.

U mnie dzdziuś kopie dziś i wierci się często - cały brzuch mi faluje. Może się obraca główką w dół.  Mam dziś od paru godzin coś w rodzaju bolesnej kolki z prawej strony brzucha i nie mam pojęcia czy to są wzdęcia czy dzidzia mnie już gdzieś uciska. Nospa nie pomaga. Miała tak któraś Mama?

Ja mam termin dopiero na 14 maja i cały czas myśle co zrobić żeby ten czas przyśpieszył bo bardzo mi się dłuży. Ogólnie widzę że gorzej przechodzę tą ciąże niż pierwszą i może to jest powód.

himi (offline), 19-02-2014 17:41 232

Mi też się okres dłuży, a na dodatek mam cukrzycę ciążową i muszę być ciągle na diecie i się kuć... A co do brzucha to też mam tak. Ale mi się wydaje , że to szew po cesarce,

monika84 (offline), 19-02-2014 17:43 233

Witam,

Jestem nowa na familie. W maju zostanę mamą drugi raz :) Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Paaulinka (offline), 22-02-2014 12:33 234

hejka :) ja tez mam termin na maj  :) jak sie uda to urodze sobie prezent na swoje urodziny :) zaczynam tez kupowac ciuszki dla maluszka i kupilam jeden zestaw na 56 cm na wyjscie ze szpitala a reszte kupuje na 62 bo jak same zauwazacie roznica prawie zadna :) 



patrycja r-p (offline), 22-02-2014 12:44 235

Witajcie monika84, Paaulinka{#lang_emotions_smile} 

Ja już planuję powoli kiedy by pranko małych ciuszków zacząć i muszę miejsce zrobić w szafie Konrada. Mam nadzieję, że jakoś razem się pomieszczą w jednej szafie. Już nie mogę się doczekać Maluszka, a im mniej czasu zostało tym bardziej się ten czas dłuży. 

Mogłabym ciągle spać i spać... {#sleep1}

I przeziebiona jestem, już kilka dni katar, kaszel i ból gardła mnie męczą.


monika84 (offline), 22-02-2014 13:07 236

Ja także mam w planach zakupy dla dzidziusia :) Po starszej córce mam bardzo mało rzeczy, większą część porozdawałam rodzinie i koleżankom a inne leżały tak długo,że nie wiem czy będą się nadawać.

patrycja r-p współczuję przeziębienia, ja w pierwszej połowie ciąży przerobiłam antybiotyk, nic przyjemnego i w dodatku dużo strachu o zdrowie maleństwa. Mam nadzieję,że szybko Ci przejdzie.

 

himi (offline), 22-02-2014 14:00 237

Te przeziębienia są najgorsze bo żadnych leków brać nie można... Ja jakies 2 tyg temu też to przechodziłam ;/

Ja w czwartek mam usg :) to będzie 33 tydzień . Ciekawa jestem jak maleństwo :)

Paaulinka (offline), 23-02-2014 09:14 238

ja tez juz nie moge doczekac sie maluszka :) a jednoczesnie boje sie porodu :( przy pierwszym nie balam sie porodu bo nie wiedzialam czego sie bac a teraz wiem co mnie czeka. Mocno zastanawiam sie nad cesarka bo tak panicznie boje sie bolu i generalnie wkurza mnie fakt ze nie mam wolnego wyboru do prawa podjecia decyzji o formie porodu czy chce cesarke czy naturalny czy moze chce rodzic ze znieczuleniem, a tak najchetniej bym urodzila naturalnie ale ze znieczuleniem. nie wiem jak w waszych szpitalach ale w tym w ktorym ja bede rodzic nie mam mozliwosci takiego wyboru :( 



himi (offline), 23-02-2014 10:04 239

Nie wiem jak jest w moim szpitalu. Ja miałam pierwszą cc. Tydzień czasu mnie trzymali na trakcie i nic nie szło. Teraz wiem , że mogę się niezgodzić na poród naturalny . Jestem nastawiona na cc.

Paaulinka (offline), 23-02-2014 19:47 240

Himi no to masz fajnie bo przynajmniej mozesz byc spokojna jesli chodzi o przebieg porodu :) ja namawiam mojego lekarza na cc mam nadzieje ze sie zgodzi wiem ze on sam tez jest za cc takze licze na niego :) poki co jestem dobrej mysli. Ja pierwszego synka rodzilam sama 18 godzin nie mam porownania czy byl to ciezki prod czy lekki ale wiem ze jesli moge to wole tego nie powtarzac 

To jest mobilna wersja strony Familie.pl, dostosowana do urządzeń przenośnych z ekranem dotykowym. Jeżeli chcesz zobaczyć pełną wersję strony, przejdź na www.familie.pl.

Familie.pl